Spis treści

Moje najnowsze galerie

HG Krsna Ksetra Prabhu w Pradze
< Woodstock 2009 Pokojowa wioska Kryszny
26.08.2009 07:54 Wiek: 9 yrs
Autor: MjNd

Ofiarowanie z okazji Śrila Prabhupada Vyasapujy

Moje ofiarowanie dla Śrila Prabhupady


 

                                                                                                         Wrocław 2009-08-15

 

 

Drogi Śrila Prabhupada,

 

Proszę przyjmij moje pełne szacunku pokłony do Twoich lotosowych stop.

W ten jak najbardziej pomyślny dzień Twojej Vyasapujy chciałbym Ci bardzo gorąco podziękować.

Dziękuję Ci Srila Prabhupada za to, że wciąż jesteś z nami. Za to, że wciąż jesteś przewodnikiem wielkiego ruchu jakim jest ISKCON. W tym roku miałem tę możliwość podróżowania po Indiach. Widziałem wielkie świątynie budowane przez wielbicieli Kryszny zainspirowanych Twoimi naukami. Świątynie te często budowane są z wielkim rozmachem i wyróżniają się spośród innych tego rodzaju projektów. To co można od razu zauważyć w Świątyniach ISKCONu to wielki entuzjazm wielbicieli tam służących. Odwiedzają je czasami nawet tysiące pielgrzymów dziennie i tam mają kontakt z Twoimi niezwykłymi naukami. Wszystko to robiło na mnie bardzo duże wrażenie.

Inną znamienną rzeczą, którą zauważyłem w Indiach jest stosunek innych sampradaii do Twoich nauk i Twojego ruchu. Kiedy przybyliśmy do Ahobilam w południowych Indiach spotkaliśmy się tam z bardzo miłym przyjęciem w miejscowym matt. Okazało się, że jest to rezultat bardzo dobrych relacji jakie mają wielbiciele ISKCONu z wielbicielami podążającymi naukami Śri Ramanuja Acaryi.  Następnego dnia uczestniczyliśmy w ceremonii położenia kamienia węgielnego pod nową świątynię naszego towarzystwa.  Jakież było nasze zdziwienie kiedy zobaczyliśmy, że wszelkie rytuały i agnihotra prowadzone były z wielkim znawstwem właśnie przez wielbicieli z Ahobilam matt z Ramanuja sampradayi.

Innym nowym wielkim projektem, który widzieliśmy w Indiach była wielka świątynia ISKCONu w Tirupati. Okazało się, że tam również wielbiciele z Ramanuja sampradaii ze słynnej i najbardziej bogatej świątyni na świecie Tirumala bardzo doceniają nauki Srila Prabhupada. Polecają oni pielgrzymom, którzy milionami odwiedzają tę świątynię  aby czytali Twoje książki. Byłem wtedy naprawdę dumny, że Jestem Twoim śiśya. Oglądałem również niezwykłe video z otwarcia świątyni ISCKONu w Tirupati. Cała ceremonia instalacji Bóstw prowadzona była przez kilka dni przez bhaktów z Ramanuja sampradayi, którzy rezydują w Tirumala. Ostatniego dnia przybył nawet pomimo bardzo zaawansowanego wieku obecny acarya tego matt.

Wszystkie te podróże po Indiach dały mi bardzo dużo do myślenia. Mogłem zobaczyć na własne oczy jak Twoja obecność w naszym towarzystwie jest wielką inspiracją do życia duchowego dla tysięcy hindusów. Jednocześnie Twój ruch zajmuje w Indiach coraz bardziej prestiżową pozycję i wielkie docenienie przez inne grupy vaisznawów.

Dziękuję Ci Śrila Prabhupad, że jesteś z nami.

 

Twój sługa

Madhai-jivana Nitai dasa


2005 © Copyright by Kurukszetra.net • Projekt i wdrożenie: Kavi • Redaguje: Zespół