Spis treści

Moje najnowsze galerie

HG Krsna Ksetra Prabhu w Pradze
< Moje ofiarowanie dla Srila Prabhupada
10.12.2008 19:29 Wiek: 10 yrs

Moje ofiarowanie

Moje ofiarowanie.


 

Witam serdecznie drogi Panie redaktorze portalu internetowego ?Ogrody Gloki?.

 

Zwracam się do Pana z ogromną prośbą. Jest Pan chyba moją ostatnią ostoją? Ale do rzeczy.

Słyszałem o Panu wiele dobrych opinii. Wiem, że ma Pan wieloletnie doświadczenie w hodowaniu tej bardzo rzadkiej roślinki jaką jest bhaktivus latacus (mam nadzieję, że dobrze napisałem łacińską nazwę). Niektórzy mówią (czytałem gdzieś w Internecie), że wyhodował Pan również owoce, co jest już wyjątkowo niespotykaną rzeczą. Ma Pan jeszcze inne niezwykłe cechy: jest Pan bardzo spokojny, dobroduszny i cierpliwy (szczególnie dla Pańskich studentów (a to słyszałem od nich)). I ta ostatnia cecha przekonała mnie aby zwrócić się o pomoc właśnie do Pana.

Jakiś czas temu (w ten czy inny sposób) zasiałem nasionko bhaktivus latacus. Niestety nie jestem zbyt dobrym hodowcą. Może to dla tego, że wychowałem się w bloku, w środku wielkiego miasta i roślinki widywałem raczej w lubianej przeze mnie telewizji niż w naturze? Innym powodem jaki mi przychodzi do głowy to chyba jakaś trauma z dzieciństwa. Do dziś pamiętam jak rodzice angażowali mnie do wyrywania chwastów na działce?Brrrry?

Przepraszam, że piszę o tym do Pana ale chciałbym aby Pan lepiej i dogłębniej zrozumiał moje uwarunkowania.

Wracając do mojej prośby. Obok mojej pielęgnowanej przeze mnie roślinki rosną inne, które są bardzo podobne. Słyszałem, że trzeba je natychmiast wyrywać bo inaczej mogą zagłuszyć bhaktivus latacus. Czy to prawda? A jeśli tak to jak ostatecznie rozpoznać, która z tych roślinek jest chwastem (są tak bardzo podobne)?

Inną wątpliwością jaką mam jest obawa przed słoniem?! Czy coś takiego? Nie wiem czy dobrze pamiętam?! Rzekomo to zwierzę może kompletnie zniszczyć pielęgnowaną przez  nas roślinkę. Czy to prawda? To chyba musi być jakaś przenośnia poetycka bo w moim kraju nie ma słoni żyjących na wolności (przynajmniej nic takiego nie wyczytałem w Internecie).

Mam więcej pytań i wątpliwości ale nie chciałbym zajmować Panu zbyt wiele czasu. Proszę bardzo o odpowiedź na moje pytania i wątpliwości albo przynajmniej o wskazanie linków gdzie mogę znaleźć takie informacje w Internecie.

 

Z poważaniem, aspirujący uczeń

Madhai-jivana Nitai dasa

 

ps Gdyby Pan miał gdzieś zdjęcie albo przynajmniej rysunek owocu bhaktivus latacus proszę również bardzo o przesłanie na mój adres internetowy. Będzie to dla mnie duża inspiracja do kontynuacji hodowli mojej roślinki.


2005 © Copyright by Kurukszetra.net • Projekt i wdrożenie: Kavi • Redaguje: Zespół