Spis treści

Moje najnowsze galerie

HG Krsna Ksetra Prabhu w Pradze
< Srila Krsna-ksetra Prabhu w Polsce
05.11.2010 13:22 Wiek: 8 yrs
Autor: MjNd

Kurs w Radhadesh

W dniach 14-18 października w Radhadesh odbyl się kurs dla nauczycieli kursu Bhakti-śastri.


Z Polski wybrała się grupa w składzie: Trisama d, Tiksnarupa d, Rupa Goswami d, Rati Manjari dd, Jambavati dd i Madhai-jivana Nitai d. Szybko, sprawnie i tanio przedostaliśmy się vimaną (bynajmniej nie z kwiatów) z Wrocławia do Brukseli. Tam na miejscu odebrał nas Bhaktavasa Govinda d[1], godzinka jazdy czterokółkową vimaną i już byliśmy w bajkowym zamku gdzie króluje Sri Sri Radha-Gopinath. Nie pozostało nam nic innego jak zostać pod słodkim urokiem Ich Mości aż do końca naszego pobytu w Lesie Ardeńskim.

Kurs zajmował nam  całkiem sporo czasu w ciągu dnia. Prowadził go uczeń Srila Prabhupada - Rasa Mandala Prabhu. Jestem pod wielkim wrażeniem tego dżentelmena z Oxfordu. Jest on całkowicie zadedykowany szeroko rozumianej edukacji wielbicieli. Jest współtwórcą kursów prowadzonych metodą VTE[2] opartych na celach. Stworzył podręcznik do kursów Bhakti-śastri. Innymi słowy - właściwa osoba na odpowiednim miejscu. Także trafiliśmy najlepiej jak moglibyśmy trafić do samego źródła. Jak zwykle w czasie kursów VTE pojawiła się w mojej głowie refleksja na temat edukacji. Ja wychowany w komunistycznej szkole nie mogę się nadziwić jak edukacja może być przyjemnym, twórczym, oświecającym[3] i ożywiającym aktem. Zajęcia prowadził również szef Bhaktivedanta College  Yadunandana Swami ? jednym słowem perfekcyjny kontakt ze słuchaczami i wielkie doświadczenie w tej dziedzinie. Podsumowując z mojej osobistej strony: Bardzo dobrze wydany przeze mnie czas. To bardzo ożywcze spotkanie z niezwykłymi i inspirującymi waisznawami. Nie żałuję i bardzo chcę jeszcze?

 

Ps. Chciałbym również nadmienić, że w międzyczasie[4]  odbyły się nieformalne zajęcia integracyjne z pizzą w późnych godzinach (za przeproszeniem nocnych) w roli głównej[5]. Uczestnicy tej akcji tudzież sprawcy spalenia piekarnika nie zostaną ujawnieni do czasu umorzenia?

 

Zdjęcia z kursu w Radhadesh (zdjęć z pizzą z wiadomych względów tam nie znajdziecie a była baaaardzo fotogeniczna?):

http://picasaweb.google.com/madhai.kkd/KursWRadhadesh?feat=directlink

 

I to by było na tyle?[1] nasz człowiek w Radhadesh

 

[2] Vaishnava Trainig and Education (Szkolenie i edukacja waisznawów)

 

[3] tak nie boje się użyć tego słowaJ

 

[4] Kursu w Radhadesh oczywiście

 

[5] Akademik czy cooo???!!!!

 


2005 © Copyright by Kurukszetra.net • Projekt i wdrożenie: Kavi • Redaguje: Zespół