Spis treści

Moje najnowsze galerie

HG Krsna Ksetra Prabhu w Pradze
< Festiwal Sankirtanu w Simhachalam
16.02.2010 09:40 Wiek: 9 yrs
Autor: MjNd

Kurs Bhakti śastri ? spotkanie podsumowujące.

W świątyni we Wrocławiu w dniach 8-12 lutego odbyło się końcowe spotkanie uczestników kursu Bhakti-śastri.


W ciągu tych pięciu dni kończyliśmy pisanie zaległych esejów i trenowaliśmy przeprowadzanie lekcji według metody lansowanej przez VTE. Nasze prezentacje tematycznie były związane z kursem Bhakti śastri. W ten sposób każdy z uczestników (no może ?prawie? każdy) miał możliwość wykazania się swoja znajomością materiału jaki przerobiliśmy na kursie a jednocześnie szkoliliśmy się w roli nauczyciela. To doświadczenie przyda się nam na jesieni kiedy to odbędzie się kolejny kurs z Yadunandaną Swamim, który wyszkoli nas na nauczycieli kursów Bhakti śastri. A potem pozostanie nam tylko czekać na zainteresowanie wielbicieli tego rodzaju edukacją.

Kiedy tak zastanawiałem się nad moimi refleksjami z tego spotkania do mojej głowy przyszedł następujący werset z Bhagavad-gity 10.09:

Myśli Moich czystych wielbicieli zawsze pogrążone są we Mnie, życia ich są podporządkowane służbie dla Mnie, a rozmowy o Mnie ? którymi oświecaj się nawzajem ? są dla nich źródłem ciągle wzbierającej radości i szczęścia.

Jest to jeden z ważniejszych wersetów w BG (jeden z caturśloki BG). Kiedy przebywam w odpowiednim towarzystwie wtedy pamiętanie o Krysznie (w tym wypadku filozofii świadomości Kryszny) i dyskusje o tematach związanych ze świadomością Kryszny przychodzą bardzo naturalnie i są źródłem wielkiej inspiracji. Taka jest moc towarzystwa zadedykowanych wielbicieli.

Mam nadzieję, że będę mógł częściej uczestniczyć w tego typu wydarzeniach czego Wam również z całego serca życzę.

Zdjęcia z kursu są tutaj:http://picasaweb.google.pl/nowenawadwip/KursBhaktiSastri?feat=directlink


  


2005 © Copyright by Kurukszetra.net • Projekt i wdrożenie: Kavi • Redaguje: Zespół