Spis treści

Moje najnowsze galerie

HG Krsna Ksetra Prabhu w Pradze

Hare Kryszna!

Mam na imię Madhai-dźiwana Nitai das. Jestem mnichem starodawnej indyjskiej tradycji religijnej czy też jak kto woli mnichem Hare Kryszna lub bardziej oficjalnie mnichem Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny. Urodziłem się (nie miałem specjalnie innego wyboru) i wychowałem we Wrocławiu (ale chyba nie jest aż tak tragicznie). Dzięki łaskawemu spojrzeniu Śrila Prabhupada od 1992 roku mniej lub bardziej świadomie praktykuję zapomnianą, pradawną sztukę bhakti-jogi.

Dzięki bardzo dobrej i zupełnie nieprzymuszonej woli Kawićandra Prabhu (główny kontroler tego portalu) udostępnił mi ten kawałek cyberprzestrzeni (wszelka chwała mu za to). I mam zamiar sukcesywnie zapełniać tę czasoprzestrzeń (mam nadzieję również dzięki Waszej pomocy).

Mój mistrz duchowy Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zawsze inspiruje wielbicieli aby uzewnętrzniali się w formie pisemnej. Cytuje w tym miejscu Śrila Prabhupada, który polecał bhaktom pisać dla samooczyszczenia. Dlatego od czasu do czasu mam zamiar cosik napisać. Ale proszę się nie obawiać nie będzie to często i (znając moje lenistwo czy też jak to się mówi ?brak czasu?) nie będzie tego dużo. Mam nadzieję, że mój wrodzony sarkazm nie będzie Wam się zbyt często wylewał z ekranu (w razie czego podłożyć czystą, suchą, dobrze wchłanialną  szmatkę).

Jako, że jestem udanym dzieckiem współczesnej cywilizacji obrazkowej (patrz ?Reksio?, ?Bolek Lolek? czy też większe perełki jak ?Czterej pancerni i pies? czy też ?17 mgnień wiosny?) mam zamiar zamieszczać tutaj również jakieś kolorowe zdjęcia. Zawsze to łatwiejsze niż czytanie.

I jeszcze na dodatek tego wszystkiego moją ambicją jest aby to wszystko było w taki czy inny sposób inspiracją do życia duchowego i pewnego rodzaju odskocznią od codzienności.

I to by było na tyle z mojej strony. Teraz zobaczymy jak czas i Najwyższy Kontroler czasu ? Kryszna zweryfikują moje (mam nadzieję) pobożne życzenia.

 

Kłaniając się nisko do Waszych stóp

Wasz sługa

Madhai-dźiwana Nitai das.

 

- W co on się znowu pakuje! ? Kręcąc głową burknął Sceptyk ? Mało ma na głowie?

- Eeee? chyba nie będzie tak źle. ? Próbując naładować pozytywnymi wibracjami eter odpowiedział Anioł Stróż. Ale na wszelki wypadek odfrunął kawałek aby się nie wdawać w dyskusję (gubiąc przy tym trochę nieskazitelnie białych piórek).

2005 © Copyright by Kurukszetra.net • Projekt i wdrożenie: Kavi • Redaguje: Zespół